Turkey VMUG

Welcome to the Turkey Community group. 

Join to connect with other members and stay up to date on local events. 

Latest Discussion Posts

• Merhaba, Dun internet uzerinden canlı olarak yayınlanan VMware vForum Online 2018 etkinligine kaçıranlar icin , anlatılan konulara ait kaydedilmiş videoların oldugu giriş adresi asagidadir. Keyifli seyirler :) Not: Giriş oncesi, kayıt yaptırmayi unutmayin ...

• Merhaba US-CERT tarafından yayınlanan VMware Guvenlik Bilgilendirmesini asagida bulabilirsiniz. ref:  VMSA-2018-0025 National Cyber Awareness System:   VMware Releases Security Advisory 10/09/2018 05:39 PM EDT Original ...

• Güzel fikir Mehmet Hocam bir aksilik olmazsa bende katılıcam. ------------------------------ Kerem SUGLE Engineer Ksugle Istanbul ------------------------------

• Merhaba ben katılamıyorum :( Eminim çok güzel geçeceğinden.  Ben sizlerden kendim için evet kendim için tişört - kupa - ne getirebilirseniz bol bol istiyorum.  Evet istiyorum ve dönüşte bekliyorum. Buradan sonra yazanlar şanslarını kayıp etti ilk isteyen ...

• Merhaba Mehmet Bir aksilik olmaz ise ben de Turkiye Lideri olarak Barcelona'da olacağım.  Dun hatta oturum günlüğümü planladım.Bu arada hatirlatmamda fayda var, şimdiden oturumların cogu (popüler başlıklar)  dolmuş durumda. Eger gitme gibi bir planınız ...

LEADERSHIP TEAM

Latest Shared Files

Log in to see this information

Either the content you're seeking doesn't exist or it requires proper authentication before viewing.

Announcements

• Introducing VMware vSphere 6.7!

We are excited to share that today VMware is announcing vSphere 6.7, the latest release of the industry-leading virtualization and cloud platform. vSphere 6.7 is the efficient and secure platform for hybrid clouds, fueling digital transformation by delivering simple and efficient management at scale, comprehensive built-in security, a universal application platform, and seamless hybrid cloud experience.

vSphere 6.7 delivers key capabilities to enable IT organizations address the following notable trends that are putting new demands on their IT infrastructure:

Explosive growth in quantity and variety of applications, from business critical apps to new intelligent workloads.
    Rapid growth of hybrid cloud environments and use cases.
    On-premises data centers growing and expanding globally, including at the Edge.
    Security of infrastructure and applications attaining paramount importance.