SPOTKANIE VMUG ON-LINE 18 maja 2021

When:  May 18, 2021 from 10:00 AM to 2:00 PM (PL)
Associated with  Poland VMUG


Majówka w wydaniu VMUG? Tylko pełna merytorycznego mięsa w lekkostrawnej formie! Oczywiście grillowanie prelegentów w trakcie sesji Q&A to nasz "must have". A na deser... gadżety od naszych partnerów i VMware. 

Poznajcie szczegóły i prelegentów:

Agenda

10:00 - 10:15 Powitanie: VMUG Leaders & Prelegenci 

10:15 - 11:00 "ICS: krótka historia o tym, co wycisnęliśmy z vCloud Director",
Konrad Gawda, Orange Polska/ Integrated Solutions

11:00 - 11:45 "VMware Cloud Foundation 4.0 to 4.1 upgrade - Cloud Operations Layer"
Maciej Losek, 
vExpert

11:45 - 12:00 Przerwa

12.00 – 12.45 "Sekrety VMware on AWS" - Sebastian Grugel, vExpert  

12.45 - 13.30 "v11 – rzeczy o które pytaliście, które już są" - Tomasz Turek, Veeam

13.30 - 14.00 Podsumowanie, luźne rozmowy i losowanie nagród


Zróbcie <klik> w przycisk RSVP i wszystko samo się "zasejwuje"

💥 Prelegenci💥
Konrad Gawda,
Cloud Evangelist, Orange Polska, Integrated Solutions
w Orange i Integrated Solutions działa jako popularyzator wiedzy o Cloud, walczy o Customer Experience chmury. Pracuje też jako trener programowania. Wcześniej wdrażał Open Stack i prowadził badania w Orange Labs R&D. Zwolennik Linuxa, dumny posiadacz patentów wydanych przez: Polski Związek Żeglarski i Urząd Patentowy USA.
Opowiem o:
ICS, czyli Integrated Computing Standard, to chmura publiczna od Integrated Solutions w Data Center Orange. Pokażę jak elementy vCloud Director przełożyły się na funkcje, z których możemy skorzystać jako użytkownicy. Pojawią się vROps Tenant App, Data Protection Extension, vCloud Availability, a nawet Oracle i OLVM. Przypomnę też jak aktualnie z vCD współpracują Ansible i Terraform. Na koniec parę słów o biznesie, czyli program partnerski Master IT.


Maciej Losek, vExpert

Pracuję jako Cloud System Architect w Atos R&D, gdzie odpowiadam za budowanie rozwiazań chmury prywatnej. Staram się również poszerzać wiedzę z chmury publicznej, bo nie samym VMware'em człowiek żyje:) Poza pracą - szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, z którymi staram się spędzać każdą wolną chwilę. Miłośnik pojazdów zabytkowych.
Opowiem o: 
Przymierzasz się do upgrade'u komponentów vRealize Suite w swoim środowisku VCF? Na sesji opowiem jak faktycznie przebiega taki proces i na co można się natknąć.

Sebastian Grugel, vExpert  

Obecnie pełnii rolę lidera technicznego w technologiach VMware w Nordcloud an IBM Company. Zajmuje się rozwojem oferty natywnych rozwiązań VMware w chmurach publicznych . Pracuję przy takich serwisach jak “Cloud Director Services”, VMware on AWS, Azure VMware Solution czy też Google Cloud VMware Engine. Wyróżniany od 6 lat przez VMware tytułami vExpert w różnych obszarach technologicznych takich jak NSX, VMware on AWS czy Cloud Provider. Od 2017 organizuje eventy IT z tematyką ukierunkowaną na cloud computing Prelegent na konferencjach VMwarowych i aktywny uczestnik społeczności IT.
Twórca akademiadatacenter.pl, Szukaj na LinkedIn.
Oto, co sam mówi o wystąpieniu:
Zastanawiasz się czym jest "VMware on AWS"  ? a może już to wiesz ale zastanawiasz się od czego zacząć ? a może zastanawiasz się czy powinieneś migrować bezpośrednio do chmury natywnej danego hyperscalera czy też VMC wystarczy ? a dlaczego nie mieć tego i tego ? Z jakimi ograniczeniami możesz się liczyć w "SaaSowej" wersji platformy VMware SDDC. A może jesteś już w VMware on AWS i co teraz ? Wspomnę o moich dotychczasowych integracjach i spróbuję coś dorzucić czego nie znajdziesz na kartach slidów vendora🙂 a co warto wiedzieć przed wydaniem worka $$$ na tą usługę 🙂 A może jednak można przenieść swój workload blisko chmury AWSa taniej ? płacąc tylko ze maszynę a nie całą platformę ? To wszystko w 45 minutowej "pigułce" postaram się przedstawić podczas swojej sesji na którą zapraszam! 🙂 


Tomasz Turek, Veeam
Związany z Veeam Software od 2011 roku, obecnie zajmuje się technicznym wsparciem sprzedaży na terytorium Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Architekt rozwiązań z zakresu zabezpieczania, zarządzania oraz planowania disaster recovery w infrastrukturach fizycznych i wirtualnych opartych o platformy VMware i Microsoft jak również w środowiskach chmurowych. W polskim oddziale firmy Veeam odpowiada, m.in. za techniczne wsparcie największych projektów, doradztwo z zakresu najlepszych praktyk zabezpieczania maszyn fizycznych i zwirtualizowanych, projektowanie architektury środowisk backupowych oraz planowania polityk odzyskiwania danych.
Opowie o:
Ekosystem (częściowo) linuxowy, ochrona przed ransomware (i kilka historii z życia czego nie robić) dla wszystkich, agenci bazodanowi (tego nie ma, bo po co, ale wiemy jak odzyskać sprawnie), uprawnienie backupów (i odtworzeń) plikowych, replikacja około-synchroniczna (tak, już jest) i kilka słów o backupie Kubernetesa. A na koniec (mały) wgląd w przyszłość post-v11.

PARTNERZY SPOTKANIA:
Grupa Kapitałowa Orange Polska         PARTNER PROGRAMOWY

vmware logo

 

Location

Online Instructions:
Url: http://zoom.us/j/98131403209
Login: Najlepiej podłączyć się 15 minut wcześniej.